اولین و اساسی ترین قدم برای نقشه کشی ساختمان و محاسبات، نیازها و پارامترهای فنی یک ساختمان است. عدم رعایت اصول طراحی پلان، محاسبات و نقشه کشی موجب افزایش هزینه های ناشی از انتخاب نامناسب و دوباره کاری ها، اتلاف زیربنای ساختمان و یا عدم قابلیت نصب قطعات مورد نظر در جهت ساخت سازه به دلیل تخصیص فضای نامناسب و کاهش دقت در هنگام ساخت و اتصال تیر و ستون ها یا سایر اجزای سازه ای خواهد بود. لذا مواردی که در پروسه طراحی و محاسبات مورد توجه این گروه مهندسی می باشد به شرح ذیل است:

الف-طراحی معماری:

 • طراحی پلان معماری؛
  - شامل طراحی واحد های مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری، هتل، مراکز فرهنگی تفریحی، مراکز آموزشی، رستوران ها و غرفه های نمایشگاهی.
 • نقشه کشی فاز دو معماری؛
  - شامل ارائه دیتیل جزئیات و بزرگنمایی.
  - انجام طراحی سه بعدی نمای ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان.
 • طراحی موقعیت، محوطه ساختمان؛
  - شامل طراحی سایت پلان و ارائه جزئیات محوطه سازی.

ب- طراحی سازه:

 • طراحی، محاسبات و اجرای سازه ای ساختمان های مسکونی و تجاری اداری؛
  - شامل محاسبات لرزه ای ساختمان های فولادی و بتنی مبتنی بر آخرین ویرایش آیین نامه به همراه ارائه نقشه های اجرایی تأیید شده توسط سازمان نظام مهندسی ایران.
 • طراحی و اجرای سازه های صنعتی؛
  - شامل طراحی و محاسبه سازه های صنعتی و نیمه صنعتی اعم از سوله، سازه های فضا کار، منابع آب و...، نقشه های شاپ و ارائه مشاوره های لازمه.
 • مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای انواع سازه ها؛
  - انجام مطالعات و بررسی وضعیت سازه و آسیب پذیری ساختمان ها و انجام مراحل اول و دوم بهسازی و انجام عملیات مقاوم سازی.
 • طراحی انواع پی های سطحی و عمیق شامل پی های نواری و گسترده، شمع ها و...
 • طراحی سازه های نگهبان.
 • طراحی و اجرای سقفهای کامپوزیت.

ج- اجرا ونظارت:

 • نظارت بر اجرا؛

گروه مهندسی سوله نگار با بهره گیری از توان علمی و فنی و با اتکا به دانش معماری بومی و روشهای مدرن معماری و نیز برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته ایده های متنوع و کارآمد در طراحی و اجرا پروژه ها در کابری های مختلف از جمله تجاری، فرهنگی، مسکونی، صنعتی، اداری و ... ارائه دهد.

بازگشت

logo 156

گروه مهندسی سوله نگار در سال 1388 با هدف گسترش فعالیت های تخصصی در زمینه طراحی و اجرای سازه های فولادی ، بتنی و صنعتی (سوله و ...) تأسیس گردید.

این گروه افتخار دارد تمامی مراحل مربوط به بهینه نمودن طراحی سازه ها و برآورد و ارائه لیستوفر را انجام داده وبا بهترین کیفیت و استاندارد مورد تأیید سازمان نظام مهندسی ساختمان اجرا نماید.

ارتباط با ما

اصفهان ، خیابان بزگمهر، خیابان هشت بهشت شرقی، قبل از خیابان نیرو، مقابل سیکاس، ساختمان امیران        دفتر فنی مهندسی سوله نگار(بهنام عبدی نیان)

 

tell icon09131061184

fax icon09131061184

mail iconinfo@soolenegar.com

Telegramicon y  soolenegar@

مشاهده محل جغرافیایی